Germany | Finland | Saint Petersburg | Drive

Высокое качество за разумную цену! "Красота это преимущество"

Куди повинні відкриватися вхідні двері?

Автор: Super User ввваа вкл. . Опубликовано в Полезные советы

Якщо мова буде йти про дверях евакуаційних виходів, то такі двері повинна відкривати назовні, щоб в разі пожежі якомога швидше залишити приміщення. Але ось про направлення відкривання вхідних дверей квартир нічого в регламентаційних документах не сказано. Отже, власник домогосподарства сам повинен вибирати, як буде відкриватися його двері.

Як може відкриватися двері в тамбур або парадне?

Рекомендації по установки таких дверей все ж існують. Двері повинні відкриватися або розчинятися таким чином, щоб у разі надзвичайної ситуації не виникало ніяких перешкод для евакуації людей. Що ж стосується практичної сторони використання вхідних дверей (адже пожежі, на щастя, трапляються рідко), то тут є кілька моментів, які необхідно враховувати, вибираючи напрямок відкривання дверей.

- Якщо двері будуть відкриватися всередину, то для того щоб відкрити таку конструкцію, необхідно буде перед виходом зупинитися і відійти назад в момент відкривання дверей.

- Якщо вхідні двері відкриваються назовні, то крім її позитивних евакуаційних здібностей, вона буде мати ще й деякою взломоустойчивості, оскільки такі двері набагато складніше вибити.

- Якщо вхідні двері відкриваються всередину, то неможливо буде встановити другу, додаткову двері, яка допоможе не тільки зберегти тепло в квартирі, але і знизити рівень шуму, що його поширюють парадного.

- Якщо в квартирі маленька перехожа або тісний коридор замість неї, то двері, яка буде відкриватися назовні, буде давати більше вільного місця.

Як повинні встановлюватися вхідні двері в квартири в багатоповерхових будинках

 У багатоквартирних будинках вельми проблематично вибрати напрямок відкривання дверей. Тут також є свої нюанси.

- При доустановка зовнішньої вхідних дверей в квартиру дверне полотно, що відкривається назовні, не повинно заважати відкривати двері сусідові в разі будь-якої надзвичайної ситуації.

- Якщо квартири мають вихід в загальний тамбур, а потім в парадне, то тамбурні двері мають відкриватися назовні, а вхідні двері квартир - всередину.

- У випадку, якщо двері в багатоповерхових будинках при відкритті зачіпають що-небудь (наприклад, лічильник на майданчику), то на такі двері необхідно встановлювати обмежувач відкриття.

Раніше встановлювалися вхідні двері з урахуванням того, що в разі надзвичайної ситуації працівникам міліції (тепер уже поліції) або рятувальникам легше було потрапити в квартиру - тобто двері відкривалися всередину. Зараз же часто встановлюються двері, що відкриваються назовні. Потрапити через такі двері в квартиру набагато важче не тільки працівникам екстрених служб, а й непроханим гостям. Тому, як саме буде відкриватися вхідні двері - вліво, вправо, всередину або назовні, може вирішувати в більшості випадків власник приміщень.